Press Enter / Return to begin your search.

Enerjimizi Tüketen Alışkanlıklar Nelerdir? ve Bunlardan Nasıl Kurtulacağız?

Enerjimizi Tüketen Bazı Alışkanlıklar Şunlardır;

 1. Geçmişimizde Takılı Kalmak.
 2. Hiçbir şeye hayır diyememek.
 3. Herkesi memnun etmek için çabalamak.
 4. Stres.
 5. Çözüm aramak yerine negatif düşünmek ve davranmak.
 6. Sosyal Medyada Fazla zaman geçirmek.
 7. Basit şeylere bile fazla takıntılı olmak.

Peki Bu Alışkanlıklardan Nasıl Kurtulacağız?

Geçmişe Takılı Kalmak

Çok fazla insan geçmişi önemser . Takılı kalır , ama geçmişe takılı kalmak bizi depresyon , stres gibi olumsuz bir psikolojiye sokar. Kendi Hayat Enerjimizi basit şeylere takılı kalıp , azaltmış oluruz.

Peki geçmişi nasıl takmayız?

geçmişi takmamak için öncelikle durumu değerlendirin. Örneğin eskiden konuştuğunuz bir kız arkadaşınızla aranız açıldı ve ayrıldınız. Bu duruma üzüldünüz. Çözüm yolunu bulamadınız ve artık olmuyor. Böyle durumlar da kendi kullandığım yöntemi söylemeden yaptığımız hataları belirtmek istiyorum ki böyle şeylere gerek olmadığını bilmenizi istiyorum.

 • Sigaraya Başvurmak.
 • Üzülüp , Ağlayıp Diğer insanlara ise asabi davranış ve tutum sergilemek.
 • Triplere girmek.
 • Karşıdaki insana küfürler etmek.
 • Kısacası saçma davranışlar sergilemek.

Şöyle yapmalıyız;

İlk önce içimize kapalı olmamalıyız. Güvendiğimiz ve derdimizi dinleyecek bir dostumuza derdimizi açmak. Emin olun bir kahve eşliğinde içinizi bir dosta dökmek sizi çok rahatlatacaktır. Sonrasın da bakmışsınız kafanıza daha az takıyorsunuz. Şunu da tavsiye ederim. Örnek verdiğim konu ise derdiniz takılmadan başka insanlarla flört etmeniz. Bu sizin kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar, Kendi kendinize yete bildiğinizi görmenizi sağlar.

Tüm bu anlattıklarım kendinizi iyi hissetmeniz ve geçmişteki sıkıntılarınızı ve derdinizi azaltmaya yardımcı olmayacağını düşünüyorsanız eğer, Lütfen sadece bir kereliğine deneyin. Ne kadar iyi hissetiğinizi fark edeceksinizdir, Sizin bir başka yaptığınız hatta insanlara gereğinden fazla değer biçmek. Bu sizi geçmişte yada gelecekte üzer. Her insana eşit değer biçmeye çalışın. Tabi sevmediğiniz insanları kast etmiyorum. Sadece sevdiğiniz insanlara eşit bir değerde tutmaya çalışın.

Kendinizi sevin. Kendinize biçtiğiniz değer kadar değer görürsünüz. Kendini sevmeyip değer vermeyen biri karşı taraftan nasıl bir değer görmeyi bekleye bilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir